יום שלישי, 02 יוני2020
אבגדהוש
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293001020304

הרכלניות ממסיבת ה- 80


 
 
  מזכירות 09-8344566
  רב"ש 053-7208867
  מוקד אזעקות 053-7746632
  רכז מים ותשתיות 050-4237070
תפריט ראשי>פעילויות>מטה המאבק נגד הקמת מתקן גז בעמק חפר>

עדכון פעילות מטה המאבק - 08.03.2014

החודש האחרון היה מאופיין ברוח גבית מאוד משמעותית למאבק אותו אנחנו מובילים בשנתיים האחרונות כנגד הקמת מתקני הטיפול לגז בעמק חפר. הועדה המחוזית לתכנון הבנייה הציגה את התנגדותה לתוכנית הגז.

פרופ' בראיין אדמס, מומחה למתקנים ימיים המייעץ לחברת הקידוח האוסטרלית, הציג בשימוע של מטה המאבק והמועצה ואמר ש"חייבים מבחינה טכנולוגית להקים את המתקנים בלב הים על פי הבאר, ושהמגמה בעולם היא להקים את המתקנים בים, ואף בתחתית הים!"

במשך יומיים, 14 שעות סה"כ, מטה המאבק והמועצה הציגו את ההשגה בפני החוקר עו"ד גדעון ויתקון, הבאנו את מיטב המומחים אשר השמיעו את ההשגה שלנו לתוכנית בדרישה חד משמעית להקים את מתקני הטיפול בלב הים.

חברת נובל אנרג'י, הציגה את עמדתה בפני החוקר ונאמר על ידם באופן מפורש שהם מתכננים להקים את המתקן בלב הים על גבי פלטפורמה צפה.

ולסיום, ביום שישי האחרון צעדו כ 4000 תושבים בצעדה בסימן "לזקק את הגז הרחק בים!"

הנצחנות הקטנים האלו מאוד מעודדים, אנחנו ממשיכים את הלחץ הפוליטי, התקשורתי והציבורי וזקוקים לתמיכה שלכם!

בחודש מאי, אנחנו צפויים לקיים הפגנה משמעותית וזקוקים לכם! הירשמו לרשימות התפוצה והגיעו להפגנה. רק יחד נוכל לנצח ולבטל את התוכנית המסוכנת להקמת מתקני זיקוק בעמק חפר.

בברכה,  יוני ארי  ראש מטה המאבק בעמק חפר

הועדה המחוזית נגד התוכנית להקמת מתקני הטיפול לגז ביבשה
בחודש שעבר הצגנו את הטיעונים שלנו כנגד הקמת מתקני הטיפול לגז בעמק חפר בפני הועדה המחוזית לתכנון ובנייה במחוז מרכז. בהחלטה שפורסמה והועברה למועצה הארצית. הועדה המחוזית החליטה להמליץ לדחות את התוכנית במתכונת הנוכחית.
מתוך החלטת הוועדה: ''הוועדה המחוזית מרכז תומכת בצורך ליצירת תשתית תכנונית אשר תאפשר הובלת גז טבעי מתגליות הגז, טיפול בו והזרמתו למערכת ההולכה הארצית. הוועדה סבורה כי חשוב מבחינה אנרגטית שהמשק יתבסס על מקורות אנרגיה פחות מזהמים לסביבה. הוועדה מודעת גם לדרישה לאישור מהיר של מתקנים אלה ולצורך העברת המשק לשימוש באנרגית הגז הטבעי וליצירת יתירות מרבית למשק האנרגיה במדינת ישראל ולצרכנים נוספים. יחד עם זאת סבורה כי הרצון למהר ולשאר פתרון תשתיתי, פוגע בערכים סביבתיים חשובים לא פחות לשם שמירה על איכות הסביבה ופוגע בשטח קרקעי חלקאי בצפון מחוז המרכז שלא לצורך. לפיכך סבורה הוועדה שאין לאשר את התכנית במתכונתה הנוכחית."
עוד נכתב בהחלטת הוועדה כי ''הוועדה סבורה כי הטיפול בגז צריך להיעשות באופן מלא בתחום הים."
לקריאת ההמלצה של המועצה הארצית
לחצו כאן  לסיקור תקשורת: אתר כלכליסט, גלובס, local ,

חייבים להקים את מתקני הטיפול בלב הים
המומחה הראשון שהציג מטעם מטה המאבק והמועצה בפני החוקר היה פרופ' בראיין אוואנס, מומחה בינלאומי עם ניסיון של 28 שנים בתעשיית הגז והנפט. פרופ' אוונס הגיע לועידת "
GasTech " והסכים להשמיע את חוות דעתו על תוכנית הגז בישראל.

בדיון הסביר שהעולם עובר לטיפול מלא בגז טבעי בתוך המים העמוקים. והסביר שבגלל שהקידוח נמצא במים עמוקים, חייבים לטפל בגז כמה שיותר קרוב לפי הבאר משום שהלחץ במאגר יורד.
לסקירה תקשורתית
: אתר תשתיות.

14 שעות של הצגת ההתנגדויות של מטה המאבק ומועצת עמק חפר
יומיים של התנגדויות הוקצו למטה המאבק ולמועצה בפני חוקר התוכנית גדעון ויתקון,במסגרת הדיון, הציגו המומחים בפני ויתקון את ההתנגדות לתוכנית במשך 14 שעות. בהתנגדות לתוכנית הצגנו את הסכנות של המתקן היבשתי מבחינה סביבתית, ביטחונית ובטיחותית והצגנו את האלטרנטיבה של הטיפול בגז בים.

הדיון היה מאוד ענייני והחוקר שאל שאלות טובות. מצד שני, שמענו מספר אמירות מקוממות מנציגי משרדי הממשלה, ד"ר יעקב דרור, מנהל אגף לחומרים מסוכנים במשרד להגנת הסביבה שאישר את מרחקי ההפרדה על פי חור בצינור בגודל של 1 צול, אמר: "אתה לא מתכנן את מרחק ההפרדה על פי תרחיש האימה אלא מתכנן על פי תרחיש הייחוס". באמירה אחרת, אמר יאשה, מהנדס ראשי של רשות הגז: "בחרנו בתקינה ההולנדית משום שחיפשנו מרחק ההפרדה מהצינור שיתאים למדינה צפופה כמו ישראל"
למצגת המומחים בפני החוקר
לחצו כאן  למצגת מטה המאבקלחצו כאן

 שומעים את המתנגדים
בשבועות הקרובים החוקר גדעון ויתקון יתחיל לזמן תושבים אשר חתמו על ההתנגדויות לתוכנית. אנא עדכנו אותנו האם זומנתם וצרו איתנו קשר לתדרוך.
לפרטים נוספים לפנות לחגי שילה: 0523025050 או מייל shilohagai@gmail.com

 נובל אנרג'י: הטיפול בגז מלווייתן ייעשה בים
בדיון ההתנגדויות של נובל אנרג'י בפני החוקר גדעון ויתקון הציגו חברת נובל אנרג'י את עמדתם לכך שהם מתכוונים להקים את מתקני הטיפול בים. לפי התוכנית שפרסמו, הם מתכוונים לטפל בגז על פלטפורמה צפה מעל הבאר.
להתנגדות של נובל
לחצו כאן  לכתבה בעיתון דה-מרקרלחצו כאן

שבעה ראשי רשויות סיכמו על המשך מאבק משותף כנגד הקמת מתקני זיקוק גז ביבשה
בפגישה משותפת לראשי הרשויות ומטות המאבק בהשתתפות ראשי ראשויות ממ.א מגידו, מ.א חוף הכרמל, מועצת דלית אל כרמל, מועצת עוספייה, עיריית יוקנעם, מועצת זכרון יעקב ועמק חפר, הוחלט על המשך שיתוף הפעולה ההדוק כנגד הכוונה להקים מתקני זיקוק גז טבעי ביבשה והקמתם הרחק בלב הים. בפגישה הוחלט על הוספת תקציבים מכל רשות לטובת המשך המאבק והמשך שיתוף הפעולה ותיאום בין המטות.
ראשי הרשויות פנו במכתב לראש הממשלה, בנימין נתניהו, וביקשו לקיים פגישה דחופה על מנת להשמיע את טענותיהם על כך שיהיה זול יותר, מהר יותר ובטוח יותר להקים את מתקני טיפול מלא בגז בלב הים.
לסקירה באתר המועצה
לחצו כאן

אלפים צעדו כנגד הכוונה להקים מתקני זיקוק גז ביבשה
אלפים הגיעו לצעוד בצעדת עמק חפר בסימן "מפעלי הטיפול בגז חייבים לקום הרחק בים", הצעדה עברה בנקודת הכניסה של צנרת הגז מהים לחוף, וכן הראתה את המרחק הקטן בו מתכננים להקים אסדת טיפול. במסגרת הצעדה, עמדו פעילי מטה המאבק בעמדת הסברה, חילקו פליירים ומדבקות לרכב. לאורך מסלול הצעדה סומנו בשלטי אזהרה את מקומות בהם אמורה לקום צנרת הגז. היה מרגש ביותר לראות הרבה מאוד תושבים מגיעים עם חולצות המאבק, ומרגש היה לשמוע את הילדים מגיעים לעמדת ההסברה וצועקים יחד "לא אצלנו לא אצלם, גז מזקקים בים".
בהזדמנות זאת, אני רוצה להודות לחברי המטה על הארגון. במיוחד לחגי שילה ואורן מאירי על העבודה המאומצת!
לכתבה בגלי צה"ל (ומבזקי החדשות)
לחצו כאן      לסקירה באתר המועצהלחץ כאן

 בניית אתריםבניית אתרים 

 כתובת:  מושב כפר ידידיה מיקוד 42940 טלפון: 09-8344566 פקס:  09-8620984