הרכלניות ממסיבת ה- 80


 
 
  מזכירות 09-8344566
  רב"ש 053-7208867
  מוקד אזעקות 053-7746632
  רכז מים ותשתיות 050-4237070
תפריט ראשי>פעילויות>מטה המאבק נגד הקמת מתקן גז בעמק חפר>

עדכון פעילות מטה המאבק - 16.02.2014

שלום רב,
בשיתוף פעולה עם מטות המאבק של חוף הכרמל ומגידו, נשלחו יותר מ 7000 התנגדויות לתוכניות הגז לחוקר הממונה מטעם המועצה הארצית לתכנון ובנייה. החוקר עו"ד גדעון ויתקון (לשעבר ראש מנהל מקרקעי ישראל) צפוי לקרוא את ההתנגדויות ויזמין את אלפי המתנגדים לשימוע.

מטה המאבק ומועצת עמק חפר שלחו את ההתנגדות באמצעות עו"ד ענת בירן, אשר גובתה במספר רב של חוות דעת מקצועיות המוכיחות כי אפשר וראוי למקם את מתקן הטיפול בגז הטבעי בים!

מטה המאבק והמועצה הוזמנו לשימוע אצל גדעון ויתקון בתאריך 26.2 בין השעות 9:00-13:00 במשרד הפנים בתל אביב.

בהזדמנות זאת, אני רוצה להודות לאלפי התושבים שכתבו באופן אישי את ההתנגדויות, לחבריי במטה המאבק על המאמץ המרוכז בערבי ההסברה שערכנו בישובים ובערבי ההחתמה. ולעשרות עורכי הדין שהתנדבו לחתום על אלפי ההתנגדויות.

בסופו שלך דבר הצלחנו להגיע לאלפי התנגדויות איכותיות כולל של ועדי הישובים והאגודות, של הארגונים הירוקים ושל חברי ועדת הפנים ואיכות הסביבה של הכנסת.

בחודשיים האחרונים המשכנו את הפעילות האינטנסיבית בגיוס מומחים בתחום הכלכלי והימי (תוכלו לראות את הדו"חות בהתנגדויות), המשכנו לפעול בזירה הפוליטית בעיקר בוועדת הפנים והסביבה בכנסת. בימים אלו אנחנו מתכוננים לקראת השימועים, צעדת עמק חפר וארגון עצרת בחודש אפריל.

עבודה רבה עוד לפנינו...

נשמח לתגובות ולראותכם מצטרפים לפעילות במאבק

בברכה,

יוני ארי, ראש מטה המאבק עמק חפר

לקריאת ההתנגדות שלי – לחצו כאן

לקריאת התנגדות המועצה האזורית – לחצו כאן

לקריאת התנגדות איגוד ערים שרון – לחצו כאן

לקריאת התנגדות עמותת צלול – לחצו כאן

לקריאת התנגדות ועדת פנים והסביבה של הכנסת – לחצו כאן

לקריאת ההתנגדות של החברה להגנת הטבע – לחצו כאן

 

לסיקור תקשורת

כתבה שמסבירה שכאשר רוצים לייצא, ניתן לנקות את הגז בים ולהעביר את הגז באמצעות ספינות שמיצרים תוך שנתיים... אפילו החברות עצמם אומרות שהן לא מחכות לצינור... - לקריאת הכתבה לחצו כאן

כתבה על הדו"ח על האיים המלאכותיים שממשלת ישראל ניסתה לגנוז. הדו"ח מוכיח את הטענות שלנו שניתן להקים את מתקני הטיפול לגז בים! – לקריאת הכתבה לחצו כאן

כתבה על מינוי גדעון ויתקון לחוקר לקריאת הכתבה לחצו כאן

דיון שלישי בועדת הפנים ואיכות הסביבה בכנסת

ב 22/1 התקיים דיון שלישי בועדת הפנים והסביבה ברשות ח"כ מירי רגב. בדיון הודיעו חברי הכנסת מירי רגב, איציק שמולי, דב חנין, תמר זנדברג, נחמן שי, זבולון כלפה ועומר בר לב, כי הם מתנגדים באופן נחרץ להקמת מתקנים יבשתיים לטיפול בגז וקוראים להקים את מתקני הגז בלב הים. הם הודיעו (וכך עשו) שיכתבו התנגדות לתוכנית באופן רשמי למועצה הארצית.

מנכ"ל רשות הגז, אמר בדיון "שלחברות נובל אנרג'י ודלק אנרגיה עדיף להקים את מתקני הקליטה בים. ולחברות הגז אין עניין באמינות האספקה של הגז".

לכתבה על הדיון באתר אנרג'י – לחצו כאן

לכתבה על הדיון באתר LOCAL לחצו כאן

לדברי הסיכום של מירי רגב (מתוך אתר הפייסבוק) – לחצו כאן

דיון בהתנגדויות בוועדה המחוזית – מחוז מרכז

ב27/1 התקיים דיון בוועדה המחוזית על תוכניות הגז, בה הצגנו את הטעונים נגד הקמת מתקני טיפול בעמק חפר וצנרת הגז. בנוסף ביקשנו שהועדה המחוזית תמליץ לבטל את תוכנית הקמת מתקני טיפול ביבשה!

הדיון היה ענייני ומקצועי, מתכננת המחוז דניאלה פוסק הבהיר את העיוות של התוכנית:

"קשה לי להבין כיצד מחליטים על התמהיל בין הים ליבשה ומדוע משאירים זאת לשלב היתר הבניה? האם הועדה חדשה בינמשרדית מחליפה את מוסדות התכנון? והדבר הכי תמוהה, שהועדה הבינמשרדית תעביר את ההמלצה, ומי שיחליט יהיה אדם אחד – מנהל רשות הגז! אני לא מבינה את זה..."

הועדה המחוזית אמורה להעביר את ההשגות על התוכנית לחוקר עו"ד ויתקון.

 

 

זקוקים למתנדבים!

ביום חמישי הקרוב ה 20/2 בשעה 21:00 נפגש לישיבת התארגנות לקראת צעדת עמק חפר במועדון של קיבוץ המעפיל. (הצעדה תתקיים ביום שישי ה 7/3 באזור מכמורת בסמוך לנקודת הכניסה ותוואי הצינור המתוכנן של הגז)

זו במה נהדרת עבורנו להמשיך ולשווק את המאבק, לבסס את חשיבותו לתושבי העמק ולכלל תושבי המדינה. נא לאשר השתתפות אצל חגי במייל: shilohagai@gmail.com

 

 בניית אתריםבניית אתרים 

 כתובת:  מושב כפר ידידיה מיקוד 42940 טלפון: 09-8344566 פקס:  09-8620984